Reiki ریکی چیست؟ انرژی درمانی نیست!

Reiki ریکی چیست؟ انرژی درمانی نیست!

 • در داستان زندگی دکتر اسویی می خوانیم که وقتی به Reiki ریکی دست یافتند برای هفت سال در فقیرنشین ترین محله توکیو
  دکتر اسویی
  دکتر اسویی

  ژاپن مهم ترین کار ایشان خدمت به مردم فقیر بود افزایش اعتماد به نفس فقرا تا از گدایی دست بکشند و مشغول به کاری بشوند.

 • اگر مهم ترین کار Reiki ریکی و اعجاز آن را انرژی درمانی بدانیم پس چگونه بود که خود دکتر اسویی در سن ۶۳ سالگی بر اثر سکته قلبی جان به جان آفرین سپردند.
 • استاد اسویی در تجربه شفاگری که در محله فقیرنشین توکیو داشتند به این نکته پی بردند که Reiki ریکی به تنهایی کافی نیست و ۵ اصل Reiki ریکی را نیز به مسیری که در آن گام نهاده بودند اضافه کردند.
مازیار تهرانی معلم ریکی اسویی و کارونا ریکی
مازیار تهرانی معلم ریکی اسویی و کارونا ریکی

آنچه در بالا گفته شد مقدمه ای بود تا از ساده اندیشی فاصله بگیریم و بدانیم که Reiki ریکی هم مانند بسیاری از رسم ها مشمول مرور زمان گردیده و در این دست به دست شدن ها هسته اصلی اش کم رنگ و حاشیه هایش پر رنگ تر شده است. حال با این پیش فرض قصد داریم شما را به نگاهی متفاوت تر در خصوص ریکی دعوت کنیم!

 Reiki ریکی چیست؟ انرژی درمانی نیست! اگر Reiki ریکی انرژی درمانی نیست! پس Reiki ریکی چیست؟ هزینه کلاس های ریکی ، سمبل های ریکی اسویی، ریکی از راه دور ، جراحی با ریکی ، شرحی بر محتوای دوره های ریکی و مراقبه های ریکی از مواردی است که برای تان شرح خواهیم داد.

Reiki ریکی چیست؟

ریکی از دو کلمه “ری” و “کی” به معنای انرژی هوشمند زندگی تشکیل شده است. ریکی خدا نیست. ریکی بخشی از انرژی حیاتی هستی است که در درون کالبد پیدای مخلوقات از چشم ظاهر بین انسان نهان است. امکان استفاده شخصی و سواستفاده از ریکی نیست بلکه استفاده کنندگان از ریکی فقط می توانند نیت کنند تا کانال انتقال این انرژی هوشمند حیات باشند. ریکی دادنی نیست گرفتنی است به این معنا که فرد گیرنده ریکی لازم است در پذیرش دریافت آن باشد. ریکی با موجودات ارگانیک و غیرارگانیک و از این گونه مباحث هیچ ارتباط موضوعی ندارد. هنگام دادن ریکی به دیگران بهتر است خودمان کنار بایستیم تا از اتفاق حیرت انگیزی که در جریان است سیراب گردیم.

ریکی تکنیکی در دسترس ضعیف ترین افراد جامعه

دکتر اسویی در یکی از کلاس های درس اش با این سوال مواجه می شود که مسیح گفته است “این قدرت شفاگری من را ضعیف ترین شما هم دارید” شاگرد کلاس از اسویی می پرسد پس چرا ما این قدرت را نداریم؟ و اسویی سال ها برای پیدا کردن قدرتی که ضعیف ترین آدم های جامعه هم بتوانند بدون هیچ پیش شرطی از آن استفاده کنند جستجو کرد و در داستان زندگی ایشان خواهید خواند که چگونه به آن دست یافتند.

اینکه ریکی معرفی شده از سوی استاد اسویی بر اساس چه داستانی مورد جستجو قرار گرفت بسیار مهم است مبادا برای دادن ریکی به دیگران پیش شرط های سنگین روزه غذا و سکوت و مراقبه های آنچنانی بگذاریم. کسی که ریکی را می گیرد یا به مرحله استادی ریکی می رسد در صورتی که مراحل یادگیری این تکنیک را بدون این پیش شرط ها طی کرده باشد مدعی مقدس بودن معلم معنوی بودن و من رسیده ام و برایش زحمت کشیده ام و دیگران نکشیده اند را نخواهد داشت. ریکی مذهب نیست!

۵ اصل Reiki ریکی استاد اسویی

دکتر اسویی هنگامی که مشغول حمایت فقرای توکیو ژاپن بود متوجه شد آنها که شفا پیدا کرده و دنبال کسب و کاری رفته بودند دوباره برای گدایی آمده اند ایشان متوجه شد Reiki ریکی به تنهایی برای حمایت از آنها کافی نیست. دکتر اسویی ۵ اصل را برای شاگردان اش به یادگار گذاشته که پیوسته در کنار Reiki ریکی آنها را مورد توجه و یادآوری خود قرار بدهند.

 ۵ اصل Reiki ریکی اسویی :

 1. اصل اول Reiki ریکی : فقط برای امروز نگران نیستم
 2. اصل دوم Reiki ریکی : فقط برای امروز خشمگین نیستم
 3. اصل سوم Reiki ریکی : فقط برای امروز کارم را صادقانه انجام می دهم
 4. اصل چهارم Reiki ریکی : فقط برای امروز سپاسگزارم برای همه آنچه که دارم
 5. اصل پنجم Reiki ریکی : فقط برای امروز با همسایگانم و همه موجودات زنده مهربان خواهم بود

دو نکته بسیار مهم در آموزش Reiki ریکی

اول اینکه با تکیه بر تاریخچه زندگی استاد اسویی، Reiki ریکی انرژی درمانی نیست!

دوم اینکه با تکیه بر تاریخچه زندگی استاد اسویی، Reiki ریکی به تنهایی کافی نیست!

Reiki ریکی ابزاری بسیار پرقدرت، لطیف و بدون ضرر است که می توان از آن در همه مسایل شخصی و اجتماعی زندگی استفاده کرد اما از آن برای مقاصد شخصی نمی توان استفاده کرد که ریکی حتی نیت و نگاه ما را به مسایل شخصی مان و نحوه شفای آنها اصلاح می نماید.

Reiki ریکی چیست؟

Reiki ریکی بخش از وجود همه مخلوقات جاندار و بی جان است که در پیچیدگی ها و شلوغی های ذهن بشر به فراموشی سپرده شده است Reiki ریکی کالبد دیگری از مخلوقات است که با کالبد جسمانی شان عجین و آشنایی و استفاده از آن می تواند ما را به لایه های عمیق تری از بهشت وجودمان، بهشت تجربه یگانگی، آرامش و شفا رهنمون نماید. در این خصوص که ریکی چگونه بر موجودات به ظاهر بی جان و بی حرکت نیز می تواند موثر باشد و آنها را نیز شفا دهد در دوره های آموزشی مباحثی شنیدنی و تجربیاتی دیدنی خواهیم داشت.

برای ورود به گروه تلگرامی Reiki ریکی تجربه، یگانگی، آرامش، شفا روی این نوشته بزنید

همسویی چیست؟

ریکی جزو معدود سیستم های کار با انرژی است که با خواندن و دانستن، امکان استفاده از آن فراهم نمی گردد. شاید این هم بخشی از همان برنامه ای باشد که افراد در مسیری قرار نگیرند که بتوانند بگویند دیدید من بهتر یاد گرفتم من توانستم و شما نتوانستید.

در فرآیند آموزش Reiki ریکی که بسیار ساده است مرحله ای وجود دارد که استاد Reiki ریکی واسطه انتقال Reiki ریکی به شاگرد می شود. Reiki ریکی توسط استاد خلق نمی شود همیشه وجود دارد و روش دریافت آن از طریق استاد Reiki ریکی است. پس از همسویی، فرکانس فیزیکی و فرم ترشح هورمون ها در بدن گیرنده درمدار قوی تری قرار می گیرد و نشانه های بسیار مشخصی در هر مرحله دارد که در کارگاه های آموزشی توضیح داده می شود. برای مثال تاکنون تجربه های اعلام شده حاکی از آن است که بیش از ۸۰ درصد خانم هایی که همسویی مرحله اول ریکی را می گیرند در هر مرحله ای که از دوره ماهیانه شان باشند در یک یا دو روز پس از دریافت همسویی این دوره تکرار و پاکسازی بدن شان مجدد انجام می شود. 

پس از همسویی هر مرحله از ریکی، وارد مراقبه های خاص هر مرحله و انجام تمرین ها و آموزش نحوه استفاده از Reiki ریکی می شوید.

چاکرا یا مسیرهای اصلی گردش انرژی 

هفت بدن هفت چاکرادر تمامی رشته های انرژی یکی از موضوع هایی که لازم است دانش و تجربه علاقه مندان نسبت به آن افزایش پیدا کند چاکرا یا مسیرهای اصلی گردش انرژی است. از هزاران سال پیش کسانی که روشن بین بوده اند یعنی کسانی که می توانستند با چشمان شان چیزهایی بیش از آنکه عموم مردم امکان دیدن شان را دارند ببینند هفت منطقه اصلی را در اطراف بدن انسان دیده بودند که بیشترین گردش انرژی در آنها انجام می شود.

با این ذهنیت که شما هیچ دانشی در این خصوص ندارید این طور موضوع را شرح می دهیم که شهری را تصور کنید با بزرگراه ها، اتوبان ها، خیابان های اصلی، خیابان های فرعی، کوچه ها و خانه ها که همه اینها مکان های گردش انرژی یا همان امکان عبور و مرور مردم با ماشین و بدون ماشین است. خانه ها کوچکترین نقاط گردش انرژی هستند. و به همین ترتیب تا به بزرگراه ها می رسیم که حکم ۷ چاکرای اصلی بدن را دارند.  

هفت چاکرا هفت بدنانسداد یا کاهش حرکت انرژی در هر کدام از این ۷ چاکرا، انسداد یا کاهش حرکت انرژی در یک خیابان یا یک کوچه را با انسداد یا کاهش حرکت انرژی در یک خانه را تجسم کنید. هر کدام از کاهش حرکت یا انسدادهایی که گفته شد در رفتار ترافیکی شهر به چه میزانی اختلال ایجاد می نماید؟! همین تجسم کافی است تا نقش و اهمیت چاکرا در سلامت فیزیکی و روانی انسان درک شود.

مهم ترین کارکرد همسویی های ریکی، باز کردن انسدادهای احتمالی و متعادل کردن حرکت هماهنگ انرژی در ۷ چاکرا و مسیرهای فرعی انرژی است.

هر کدام از رنگ های ۷ چاکرا فرکانس مخصوصی دارند که اگر در مجاورت آن رنگ یا پدیده هایی که آن فرکانس را دارند قرار بگیرید آن چاکرای شما تحریک می شود. همچنین هر چاکرا عنصری دارد به این معنا اگر در معرض فرکانس یا تماس یا مجاورت آن عنصر قرار بگیرید آن چاکرا تحریک می شود. برای مثال رنگ قرمز و عنصر خاک مرتبط با چاکرای ریشه هستند و رنگ نارنجی و عنصر آب مرتبط با چاکرای جنسی یا هارا چاکرا در ارتباط هستند.

هفت چاکرا هفت بدن

Reiki ریکی چند مرحله دارد و چه مدت زمان می برد؟

Reiki ریکی استاد اسویی سه مرحله دارد که در لینک های این متن نیز قابل دسترسی است و خواندن مطالب برای تان جذاب و خواندنی خواهد بود.

 

هزینه آموزش ریکی برای مشتاقان خارج از کشور

قابل توجه عزیزانی که در خارج از کشور حضور دارند و درآمد هزینه زندگی شان با ارزهای خارجی است هزینه هر مرحله آموزش و همسویی و پشتیبانی های مدرسه ریکی برای این عزیزان به دلار یا یورو محاسبه خواهد شد که معمولا هر ساله این اعداد در وب سایت به روز خواهند شد.

برای اطلاع از شکرانه یا به بیان دیگر هزینه دوره های ریکی روی لینک زیر بزنید

هزینه آموزش ریکی

 

شفای ریکی از راه دور 

برای یک جلسه شفای ریکی یه روش استاندارد، جراحی ذهنی احساسی یا شفای استادی می توان هدیه ای در نظر گرفت معادل یک جلسه ماساژ، که در کشورمان ایران و در دیگر کشورها بر اساس پول رایج آن کشور مورد توافق قرار می گیرد در سال ۱۳۹۹ این مبلغ در ایران از جلسه ای ۲۰۰ هزار تومان شروع می شود و در خارج از کشور از جلسه ای ۱۰۰ دلار یا یورو محاسبه می گردد. که با توجه به تعداد جلسه های در یک ماه تعدیل می گردد.

 

ریکی مرحله اول استاد اسویی

حدفاصل Reiki ریکی مرحله اول تا دوم حداقل ۶۰ روز است یعنی مدت زمانی که تمرین ها و مراقبه های Reiki ریکی بهتر است انجام شود. در این مرحله اولین همسویی ریکی و مراقبه استاندارد ریکی آموزش داده می شود تا برای ۲۱ روز یا ۴۰ روز انجام شود و ارگان های حیاتی بدن با فرکانس جدید زندگی به هماهنگی بیشتری برسد. بسیاری از چاکراهای کم کار یا مسدود در این مرحله فعال می گردند و آرامش و صلح درونی از ابتدایی ترین نتایج این دوره می باشد. کسانی که این دوره مراقبه را کامل نمایند به بخش دوم از ریکی مرحله اول راه می یابند یعنی دادن ریکی به دیگران. در این مرحله افراد یاد می گیرند که چگونه به دیگران ریکی بدهند و دادن ریکی به دیگران چه شرایطی دارد.

برای خواندن شرح مفصل تری از محتوای آموزشی مرحله اول ریکی، اینکه چه اتفاقاتی در این مرحله می افتد، هزینه مرحله اول ریکی و دیگر مطالبی که سوال احتمالی شما در خصوص این مرحله است روی این لینک بزنید. ریکی مرحله اول استاد اسویی

ریکی مرحله دوم استاد اسویی ریکی از راه دور

چاکرای جنسی هارا چاکراحدفاصل ریکی مرحله دوم یا Reiki ریکی از راه دور و استادی Reiki ریکی نیز حداقل ۶۰ روز است یعنی مدت زمانی که تمرین ها و مراقبه های Reiki ریکی راه دور با سمبل های ریکی بایستی انجام شود. در ریکی مرحله دوم با سمبل قدرت، سمبل ذهنی احساسی و سمبل راه دور آشنا خواهید شد و مباحث بسیار شنیدنی در خصوص نحوه انتقال انرژی از راه دور مطرح می گردد اینکه آیا انرژی به سرعت نور منتقل می گردد؟ آیا سلول به سلول منتقل می گردد؟ آیا سیستم تلقینی است که چیزی منتقل نمی گردد و صرفا رابطه ذهنی بین فرستنده و گیرنده است؟ 

انواع ذهنیت های رایج مطرح و نقد می گردند و این نظریه محور آموزش مان قرار می گیرد که هر پدیده ای در آن واحد که اینجا حضور دارد در تمامی هستی حضور دارد آنجا که یک پدیده متجلی می گردد مرکز تمرکز انرژی های آن پدیده است و با تکیه بر این نظریه نگاهی بسیار متفاوت در خصوص نحوه ارسال انرژی از راه دور مورد گفت و گو و آموزش قرا رمی گیرد.

برای خواندن شرح مفصل تری از محتوای آموزشی مرحله دوم ریکی، اینکه چه اتفاقاتی در این مرحله می افتد، هزینه مرحله دوم ریکی و دیگر مطالبی که سوال احتمالی شما در خصوص این مرحله است روی این لینک بزنید. ریکی مرحله دوم استاد اسویی

ریکی مرحله سوم ریکی استادی

و سومین مرحله ریکی  Reiki ریکی استادی است در این مرحله با سمبل استادی ریکی، تکنیک شفای استادی و روش های آموزش ریکی و دادن همسویی به دیگران آشنا می شویم. این مرحله از ریکی تا شهریور سال ۱۳۹۸ هنوز برای آموزش به صورت مجازی تهیه نشده است و به صورت حضوری برگزار می گردد.

لازم به ذکر است

ویلیام لی رند  یک مرحله دیگر به Reiki ریکی اضافه کرده است با عنوان Reiki ریکی پیشرفته که اصطلاحا Reiki ریکی مرحله سوم نیز نامیده می شود و با این حساب می توان گفت ریکی از شروع تا استادی ۴ مرحله دارد.

ریکی پیشرفته، شبکه کریستال ریکی، جراحی با ریکی

پس از گذراندن مرحله دوم ریکی، کسانی که علاقمند به کار درمانی با انرژی ریکی هستند این مرحله را نیز می گذرانند. ویلیام لی رند روش جراحی روحی روانی را از کاهنی در هاوایی می آموزد آن را با ریکی می آمیزد و به روشی با عنوان جراحی روحی روانی توسط ریکی تبدیل می گردد. در این مرحله با سمبل دیگری آشنا می شوید مراقبه حرکتی را خواهید آموخت و کار با شبکه کریستال ریکی نیز در این مرحله آموزش داده می شود.

برای خواندن شرح مفصل تری از محتوای آموزشی مرحله دوم ریکی، اینکه چه اتفاقاتی در این مرحله می افتد، هزینه مرحله دوم ریکی و دیگر مطالبی که سوال احتمالی شما در خصوص این مرحله است روی این لینک بزنید. ریکی مرحله سوم یا ریکی پیشرفته

سه مرحله ای یا چهار مرحله ای بودن ریکی

شجره نامه ریکی مدرسه ریکی آرامش در طوفان

ریکی اسویی پس از مرحله دوم به مرحله استادی وارد می شود اما ویلیام لی رند یک مرحله به آن اضافه کرده است و این مرحله جزو مراحل اصلی ریکی محسوب می گردد که شرح آن را در ریکی مرحله سوم جراحی با ریکی خواهید خواند. از این رو بسیاری که پایبند به سه مرحله ای بودن ریکی هستند این مرحله را ریکی پیشرفته نام گذاری نموده اند. در واقع ریکی اسویی سه مرحله  دارد ریکی مرحله اول و دوم و استادی. و ریکی مرحله سوم  مناسب کسانی است که علاقه مند به کار با شبکه کریستال ریکی و  کار درمانگری هستند.

ریکی استادی بدون گذراندن مرحله سوم ریکی

مازیار تهرانی در جایگاه معلم ریکی اکنون بر این تجربه و باور است که اگر کسی علاقه مند به گذراندن دوره استادی پس از ریکی مرحله دوم است این اجازه را خواهد داشت و به او آموزش و همسویی  ریکی استادی را می دهد.

چگونه معلم ریکی ام را انتخاب کنم!؟

از آنجا که گفته می شود ریکی هوشمند است و همین که همسویی را بگیری برای شما کار می کند پس به نظر می رسد انتخاب معلم نکته قابل تاملی نباشد هر معلمی که سر راه مان قرار گرفت می توانیم از او ریکی را بیاموزیم و همسویی بگیریم. ویلیام لی رند توصیه می کند که در سمینارهای معرفی اساتید ریکی شرکت کنید و در کلاس های معلمی شرکت کنید که احساس نزدیک تری با او دارید و در صورت لزوم می توانید دو یا سه کلاس را تجربه کنید تا معلم تان را بیابید.

در تجربه شخصی خودم بخشی از ذهنم بر این تجربه تا این لحظه تاکید دارد که با توجه به اصل ریکی دادنی نیست ریکی گرفتنی است! پس به نظر می رسد میزان پذیرش نسبت به معلم در میزان برقرار شدن ارتباط احساسی و ذهنی با ریکی می تواند بسیار موثر باشد. همچنین تاکنون تجربه نشان داده است که هر معلمی منابع درسی را بر اساس سلیقه و تجربه و گویش شخصی خودش ارایه می کند که در تعیین ذایقه شاگردان می تواند بسیار موثر باشد. به شما توصیه می کنم آنچه در خصوص ریکی در این سایت تهیه شده است مطالعه کنید مطالب دیگر اساتید را نیز مطالعه کنید سپس نسبت به انتخاب تان اقدام کنید.

برای آشنایی بیشتر با مازیار تهرانی معلم ریکی نیز می توانید روی این لینک بزنید.

مازیار تهرانی معلم Reiki ریکی و Karuna Reiki کارونا ریکی

شجره نامه ریکی مدرسه ریکی آرامش در طوفانبرای اولین بار با ریکی توسط همکار عزیزم آشنا شدم عباس رحیمی شاگرد مستقیم خانم مهرنوش امینیان بود و خانم امینیان شاگرد مستقیم ویلیام لی رند موسس و مربی مرکز آموزش ریکی در کالیفرنیای آمریکا هستند.

ابتدا ذهنم در مقابل آن بسیار مقاومت می کرد سپس Reiki ریکی را از گروه ایران ریکی آقای عبداللهی آموختم و پس از آن در بیمارستان میلاد طی یک دوره ۶ ماهه تحت عنوان طب مکمل از خانم دکتر حاجی زاده، آقای دکتر نیک بین و آقای دکتر ساعتچی ریکی را آموزش دیدم و همسویی گرفتم.

Karuna Reiki کارونا ریکی را از خانم مهرنوش امینیان که شاگرد مستقیم ویلیام لی رند هستند دریافت نمودم و مدرک بین المللی معلمی یا استادی ریکی را از آن مرکز دریافت نموده ام.

شرح مفصل آشنایی ام با ریکی و تجربیاتی که در زمینه کار با ریکی داشته ام را در فایل های صوتی آموزش مجازی ریکی مرحله اول ارایه نموده ام.

مجددا لینک های دسترسی به مراحل ریکی و شرح هر مرحله را برای تان اینجا گذاشته ایم:

 1. Reiki ریکی مرحله اول استاد اسویی: هماهنگی ذهن و بدن، تعادل چاکراها، افزایش فرکانس حضور و دادن Reiki ریکی به دیگران

 2. Reiki ریکی مرحله دوم استاد اسویی: یا Reiki ریکی از راه دور حتی برای زمان و مکان های متفاوت و سه سمبل Reiki ریکی

 3. Reiki ریکی مرحله سوم یا Reiki ریکی پیشرفته: جراحی روحی روانی، کار با کریستال و سمبل استادی

 4. Reiki ریکی مرحله چهارم یا Reiki ریکی استادی: شفای استادی، آموزش کلاس داری و همسویی ها

 5. کارونا Reiki ریکی مرحله اول، دوم و استادی

مازیار تهرانی

مازیار تهرانی متولد 1344 بروجرد صاحب ده ها مقاله در مطبوعات سراسری و 22 کتاب منتشر شده چندین جایزه ملی و بین المللی، فارغ التحصیل دانشگاه نیوبرونزویک کانادا در رشته IT، فارغ التحصیل MBA دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، جانباز جنگ، مربی یوگا، معلم ریکی و کارونا ریکی، موسس و مربی کارگاه های آرامش در طوفان داینامیک مدیتیشن

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *